Aktualnie znajdujesz się w: Galeria

Amberif 2014


Amberif   2014

W dniach 19 22 mrca 2014 r. w Gdańsku odbyły się 21 Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif. Po raz drugi miały miejsce w Hali Amber Expo tuż obok pięknego stadionu wybudowanego Na Euro 2012.
W taregach wzięło udział  ponad 450 firm z Polski, Belgii, Czech, Litwy, Niemiec, Ukrainy i Włoch, a także kupcy z ponad 50 krajów świata.
Bursztyn od starożytności wytyczał  kierunki w kulturze, gospodarce Europy, świata. Już w pierwszych wiekach naszej ery powstawały kupieckie szlaki bursztynowe z Cesarstwa Rzymskiego nad Bałtyk, głównie do brzegów Zatoki Gdańskiej. Dzisiaj te szlaki są odtwarzane, a współcześni Europejczycy nimi wędrują. Wśród zagranicznych gości największym zainteresowaniem bursztyn cieszy się wśrod mieszkańców Chin. Klienci z Chin skłaniają się ku bursztynowi we wszystkich kolorach, niezależnie od formy, lubią inkluzje. 
Co najważniejsze – musi być okazały.
Bursztyn jest obecny w tradycji chińskiej, owiany mitologią, ceniony za naturalność, walory zdrowotne i podatność rzeźbiarska, co bardzo ważne, bowiem miniatury rzeźbiarskie cieszą się tam wielką estymą. Bursztyn jest w Chinach niemal tak popularny jak jadeit, kamień najbardziej szanowany w tamtej kulturze. 
 

Wszystkie prawa zastrzeżone Karat. Projekt i wykonanie InterSID.